Aktuální odjezdy

SPOJ Z DO ODJEZD
LE1367 Vrútky Košice 01:32
LE1350 Liptovský Mikuláš Praha, hl. n. 01:37
LE1350 Ružomberok Praha, hl. n. 01:54
LE1367 Ružomberok Košice 01:58
×

Vítejte v ZAKARPATSKÉ OBLASTI

Zakarpatská oblast, též zvaná Zakarpatská Ukrajina, je nejzápadnější oblast Ukrajiny a nejvýchodnější oblast bývalé První republiky. Obyvatelstvo je převážně tvořeno Ukrajinci a Rusíny a neméně významnou menšinu tvoří Maďaři, kteří tvoří obyvatelstvo na jihozápadě u hranic s Maďarskem.

Hlavním městem oblasti je Užhorod s více než 115 000 obyvateli. Zakarpatská oblast je známá především pro svou turistickou přitažlivost, jež si získala nejednoho milovníka dobrodružnějších horských túr. Naším tipem je výstup na horu Hoverlu, která se tyčí se svými 2061 m n. m. nad touto oblastí. Kdo z Vás najde bývalý československý hraniční kámen v její blízkosti?

Jak se sem dostanu

Spoj Košice - Rachov je nejrychlejším spojením celé Zakarpatské oblasti s Prahou, Košicemi, Budapeští a dalšími městy.

Autobusy LEO Express

Černozlaté autobusy LEO Express jsou pýchou naší autobusové flotily. Tešit se můžete na pohodlné sedačky, občerstvení a příjemný personál.
Více informací o autobusech


Cestovní doklady a clo

Pro občany České republiky a Slovenska platí, že pokud na Ukrajině zůstanou maximálně 90 dnů, není nutné mít vízum. Je však nutné mít pas s platností minimálně 3 měsíce. Potřebuji získat potvrzení pro další cestující, jako podklad k vízu